טיפול בלחץ נפשי על פי הרפואה הסינית

טיפול בלחץ נפשי על פי הרפואה הסינית 2018-06-22T08:06:53+00:00

לחץ נפשי הנה תופעה שכיחה למדי בעולם שלנו ובעיקר בעידן הזה של הישגיות, תחרותיות וחומרנות. אנו דורשים ומצפים מעצמנו כל כך הרבה עד שנדמה, כי בלתי נמנע שלעיתים ניכנס למצב שבו אנחנו לחוצים ועמוסים. עם כל כך הרבה שאיפות, מטלות ואחריות, אין ספק שכולנו חווים לחץ נפשי במידה כזו או אחרת מפעם לפעם. מי שחווה זאת יודע, כי מדובר בתחושה לא נעימה, משבשת חיים ויש לה אף השלכות וסממנים פיזיים כמו מיגרנות, שרירים תפוסים, דפיקות לב ועוד.

לחץ נפשי מתמשך פוגם באיכות החיים, מונע מאתנו להתקדם ולצמוח. גורם לנו לנזק נפשי וגופני והוא עלול להחמיר, אם לא מוצאים את הדרך לשחרר אותו ולטפל בו.

לחץ נפשי- חוסר איזון אנרגטי

הרפואה המערבית מטפלת בלחץ נפשי בעיקר בעזרת תרופות שאמורות לעזור לנו להירגע.
הטיפול התרופתי יכול לשמש כ”עזרה ראשונה” במקרה הצורך ולעזור לנו להעביר את היום.
אך טיפול תרופתי לא מטפל בשורש הבעיה ולא עוזר לנו להיות מאוזנים באמת, אלא רק מאזן אותנו זמנית ובהשפעת התרופה. חייבים לקבל טיפול, אשר יעזור לנו להגיע למצב של איזון אמיתי ושלווה שמגיעה מתוכנו, ואת זה עושה הטיפול הסיני.
המטפל הסיני מתייחס ללחץ נפשי כתוצאה מחוסר איזון אנרגטי וחסימת זרימה אנרגיה חופשית בגוף. הוא עושה שימוש בשיטות רבות שמקורן ברפואה הסינית העתיקה, שיודעת גם להתמודד עם המקור של בעיה זו.

מים ברזל, אדמה ועץ- צמחי מרפא

על פי הרפואה הסינית, נחלקים האלמנטים בגופנו לאש, אוויר, מים, ברזל, אדמה ועץ. כדי שנהיה באיזון, חייבים האלמנטים הללו להיות מאוזנים, וכך נשיג בריאות גופנית ונפשית. בהתמודדות עם לחץ נפשי, יעשה המטפל הסיני שימוש בצמחי מרפא סיניים בעלי סגולות ריפוי והרגעה. צמחי המרפא עוזרים לגוף להתאזן ומסלקים הפרעות חיצוניות אשר מונעות זרימה חופשית של אנרגיית צ’י, החשובה מאוד לתפקוד האדם.

על פי הרפואה הסינית, אנרגיית הצ’י היא זו שמניעה את התהליכים בגוף ובנפש, וחסימה אנרגטית של אנרגיה זו עלולה לגרום ללחץ נפשי.

דרך נוספת לסלק הפרעות חיצוניות ולפתוח חסימות אנרגטיות הוא הדיקור הסיני.

לחץ נפשי- דיקור סיני

הדיקור הסיני מתבסס על תפיסת הרפואה הסינית של האדם כשלם. גוף האדם הוא בעצם מפת אנרגיה שעליה יש “שבילים” שבהם זורמת אנרגיה. השבילים האלו נקראים מרידיאנים ועליהם יש נקודות רבות שבהן יכולה להיווצר חסימה או שהן אחראיות על איבר שבו ישנו חוסר איזון אנרגטי.

דיקור סיני לטיפול בלחץ נפשי, נעשה בעזרת מחטים דקות ומיוחדות, המוחדרות במקצועיות לנקודות ספציפיות בהתאם לבעיית המטופל.

על פי מחקר שנעשה בארה”ב על קבוצת אנשים שסבלו מלחץ נפשי, לאחר 12 שבועות של טיפול בדיקור סיני , הופחת הלחץ הנפשי אצל 45% מהנבדקים!

טיפול סיני בהחלט מוכיח עצמו כיעיל בטיפול נגד לחץ נפשי, מתחים, תחושת עומס, בלבול והוא מצליח לעשות סדר במקום שבו קשה להוציא אדם ממצב של הצפה רגשית הגורמת ללחץ נפשי.

אין ספק שלרפואה הסינית יש סודות שאנחנו לא מצליחים להבין – אבל לפעמים זה פשוט עובד.