איך בוחרים מטפל בתחום דיקור סיני?

איך בוחרים מטפל בתחום דיקור סיני? 2018-12-18T14:34:22+00:00

איך בוחרים מטפל בתחום דיקור סיני?

רבים פונים היום לטיפול של דיקור סיני, אבל האם כולם באמת יודעים כיצד לבחור את המטפל ? יש מטפלים שעברו קורס קצר ומזורז, שאומנם העניק להם תעודה כלשהי, אבל תסכימו שיש הבדל בין מי שלמד 4 שנים רפואה אלטרנטיבית ובתוכה גם דיקור סיני, לבין מי “שהציץ” לאיזה קורס ויצא עם תעודה

כמו בכל תחום, גם ברפואה סינית כולל דיקור סיני יש משולש קדוש שבלעדיו לא תזכו לטיפול נכון: השכלה-ניסיון-כישרון. בתחום הזה של רפואה אלטרנטיבית, לכישרון של האדם יש חשיבות עצומה משום שהוא נדרש ממש כמו רופא, לגלות רגישות, הבנה וידע רחבים כדי להבין מהי בדיוק הבעיה ומהי דרך הטיפול הנכונה ביותר. כאשר לאדם אין את ההשכלה הנכונה וגם לא את הניסיון והוא לא בולט בכישרון שלו בתחום- זה לא הדיקור הסיני שאתם רוצים לקבל.

דיקור סיני- לראות את כל התמונה

כל בעיה רפואית, עלולה להתברר בכיוונים שונים. כדי להעניק טיפול אלטרנטיבי נכון וממוקד, חייב המטפל להבין באנטומיה, במחלות, בסימנים של מחלות, בתסמינים, בקשרים שיוצרים התנהגויות מסוימות של הגוף בגלל תזונה, ליקוי ועוד. כלומר- כאשר אתם מגיעים למטפל אלטרנטיבי, הוא יהיה חייב לאבחן מה יש לכם ולא להסתפק במה שאתם אומרים. אתם יכולים להתלונן על כאב ברגל, והוא יהיה זה שיגלה בסופו של דבר שמדובר למשל במפרק הירך. כלומר- מטפל אלטרנטיבי מקצועי ובעל ניסיון, ידע לאבחן במדויק מהי הבעיה שלכם ולגלות את זה לבד. לכן הוא חייב להיות משכיל, בעל ידע אנטומי רחב, בעל תעודת הסמכה ממוסד לימודים ידוע ובעל אפשרויות טיפולים מגוונות ושונות בטיפול ספציפי בכל בעיה.

אחרי האבחון שהוא השלב הראשון והמשמעותי, יחליט המטפל האם להעניק לכם טיפול של דיקור סיני או טיפולים נוספים. מטפל שלא מחזיק בתעודת הסמכה מקצועית ממוסד גבוה מוכר, אחרי לימודי עומק ממושכים, לא יוכל לתת לכם את הטיפול הנכון. נקודה.

מה הטיפול האלטרנטיבי הנכון לבעיה שלכם?

מטפל אלטרנטיבי מקצועי מבין במספר תחומים משיקים לדיקור. ייתכן כי הבעיה דורשת דיקור סיני אבל משולב גם עם צמחים. ייתכן כי יש צורך לעשות למטופל טיפול בכוסות רוח, חשמל אלקטרו או שילובים שונים של שיטות וטכניקות כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

ככל שהמטפל האלטרנטיבי משכיל ובעל ניסיון בשיטות רבות, כך הוא יוכל לתת לכם את השילוב הרחב הנכון לטיפול בבעיה שלכם, ולא יציע לכם רק טיפול אחד. בדיוק כמו שרופא קונבנציונאלי, רושם תרופות אבל נותן גם הנחיות נוספות לריפוי השלם, כך המטפל הסיני המקצועי, צריך לדעת לתת למטופלים שלו הנחיות הקשורות באורח החיים, שלהם השלכה על הבעיה הרפואית.

צמחי מרפא- מהמטפל הסיני נדרשת הבנה עצומה במגוון רחב של צמחים, סגולות הריפוי שלהם, רקיחת פורמולות של תרופות טבעיות לכל בעיה ומטרה. נדרשת פה התייחסות פרטנית, התאמה אישית ואחריות גדולה

מאוד.

כוסות רוח- שיטה עתיקה מאוד שבעבר הייתה הפתרון לכל חולי או מיחוש. על פי הרפואה הסינית הטיפול בכוסות רוח, מסייע במצבים של התקררות, כאבים, בעיות נשימה וחיזוק המערכת החיסונית של הגוף

טיפול באלקטרותרפיה- זוהי אחת השיטות שמטפל סיני בעל השכלה וניסיון יוכל לעשות, כדי לעזור בריפוי כאבים, מחלות שונות ועוד. השיטה הזו יש אומרים קיימת עוד מתקופת יוון העתיקה ומשמשת היום ככלי ושיטה בטיפולי פיזיותרפיה וגם בטיפול סיני. המטרה בטיפול כזה בחשמל הוא לעשות סימולציה של רקמה, כדי לרפא שרירים, דלקות ועוד. רק מטפל סיני בעל הסמכה וניסיון יכול לבצע את הטיפול הזה.

מטפל סיני חייב לעשות התמחות בקליניקה בסין!

לימודי הסמכה בטיפול אלטרנטיבי כוללים גם התמחות בבית חולים או בקליניקה בסין. החלק הזה בלימודים חשוב מאוד, ואין רופא קונבנציונאלי או מטפל סיני מקצועי שלא חייב לעבור התמחות מעשית כזו. בקליניקה בסין אפשר להבין את התורה על פיה מושתתת כל הרפואה הסינית. לטפל במאות מטופלים, לצבור ניסיון במקרי חולי שונים ולהבין שטיפול סיני הוא לא רק שיטה אחת, והוא לא רק דיקור סיני או רפואת צמחים אלא התבוננות שונה מנקודת מבט עתיקת יומין על גוף האדם, מפת המרידיאנים שלו, אנרגיית הצ’י והתפיסה שלו כישות בתוך זרימה של חיים. רק התבוננות וסטאז’ מקצועי בסין, מעניקים לכל מטפל האלטרנטיבי יכולת הבנה, התבוננות ואבחון נכון של מטופלים ובהמשך, החלטה נכונה לגבי דרך ושיטת הטיפול בהם.

תרגישו איך הגוף שלכם מגיב!

אחד הדברים שמאוד חשוב לדבר עליהם בהקשר של טיפול סיני, דיקור סיני ורפואה אלטרנטיבית הוא, שאתם צריכים ראשית לדעת לבחור את המטפל הסיני שלכם, אבל גם להיות מודעים לטיפול בכם, ולהבין אם זה עוזר לכם. אל תהססו לבקש הסבר על כל טיפול ולמה הוא נעשה, מה זה אמור לעשות לכם, מתי תחושו כבר הקלה בבעיה הרפואית, וכמה זמן ייקח הטיפול. מכיוון שמדובר בשיטה  אלטרנטיבית, מתרחש פה תהליך שאתם צריכים להתמסר אליו, ועם המטפל הנכון זה בהחלט אמור להצליח מאוד.

לסיכום- עשרת הדברות למציאת מטפל סיני מעולה!

  • רק מטפל בעל תעודת הסמכה ממוסד לימודים גבוה ומוכר.

  • מטפל סיני שיש לו ניסיון ויכולת להשתמש בכמה שיטות מגוונות.

  • מטפל סיני שמבין ברפואת צמחים ויודע לרקוח אותם.

  • מטפל אלטרנטיבי שיודע להשתמש בשיטת האלקטרותרפיה העתיקה.

  • מטפל בעל וותק וניסיון.

  • סטודנט לרפואה סינית שעשה התמחות בקליניקה בסין.

  • מישהו שיש עליו המלצות באינטרנט.

  • מטפל סיני שמשתף אתם בתהליך ומסביר לכם כל דבר.

  • מטפל שמבין באנטומיה, ויכול להסביר לכם מקצועית מה הבעיה.

  • מישהו שאפשר לסמוך עליו, אחראי עם חוות דעת מעולות.