איך דיקור סיני יכול לעזור לפוריות האישה

איך דיקור סיני יכול לעזור לפוריות האישה 2018-06-26T20:27:55+00:00

בעיות פוריות

בעיות פוריות בקרב זוגות הן תופעה שיכולה לגרום ללחץ נפשי רב ולתסכול אדיר.

זוג הסובל מבעיות פוריות נחשב כמי שקיים יחסי מין סדירים, במשך שנה ללא אמצעי מניעה ולא הצליח ליצור הריון. בעיית הפוריות עלולה להיות אצל הגבר או אצל האישה. ממחקרים עולה כי בשליש מהמקרים מתגלה בעיה נקבית ובשליל בעיה אצל הגבר.

דיקור סיני לפוריות

הרפואה הסינית רואה את הגוף כשלם, וחלק ממנו הוא הפריון. טיפול סיני בבעיות פוריות יתבצע במתן דגש על הבאת הגוף לאיזון פנימי ואיזון אנרגטי, משום שההנחה היא שהיעדר הפוריות נובע מחוסר איזון אנרגטי. על פי הרפואה הסינית לאיברים הפנימיים השונים יש עמדות דופק ספציפיות וכך המטפל יכול לזהות היכן נמצא חוסר האיזון. איזון אנרגטי ואיזון האלמנטים השונים הקיימים בכל גוף (עץ, אדמה, אש, ברזל ומים) הם תנאי בסיסי לבריאות ופיריון מנקודת מבט של הרפואה הסינית. בעיה של פריון עלולה להעיד על חסימה של אנרגיית הצ’י.

פריון כחלק מהאיזון הפנימי

חסימות העלולות לגרום גם לאי פריון מקורן בתופעות כמו חום, קור, אש, רוח, יובש ולחות, שקיומן במקומות מסוימים בגוף, מצביע על בעיה מסוימת. הטיפול במקרה של פריון, יהיה שילוב של כמה טכניקות ושיטות ברפואה האלטרנטיבית הסינית העתיקה. המטפל הסיני יעשה שימוש בדיקור סיני לצורך פתרון בעיית פוריות, אשר הצליח להוכיח את עצמו כיעיל במקרים רבים. את הדיקור יבחר המטפל הסיני לעשות, עפ”י הממצאים והסימנים שיגלה המעידים על קיומה של חסימה או בעיה באיבר או במקומות מסוימים בגוף.

עוד בנושא:

טיפול באנדומטריוזיס

דיקור סיני והכניסה להריון

שימוש בדיקור, כולל בצמחי מרפא או טכניקות הרגעה אחרות, אמורים לפתוח את החסימות האנרגטיות, המעכבות ומחבלות ביכולת הפריון. בעזרת הדיקור הסיני, תתאפשר זרימה של אנרגית הצ’י, תיווצר השלווה הפנימית הנכונה וייתכן הריון בריא.

לחץ, מתח- גורמים לבעיות פריון

גם הרפואה המערבית, תופסת בעיות פוריות אצל גברים ונשים, כתוצאה ממתח, לחץ וחוזר איזון פנימי. על פי מחקרים שנעשו- נשים עם בעיות פריון אשר עשו טיפול בדיקור סיני במקביל לטיפולי הפרייה, נחלו הצלחה רבה יותר בקליטת ההיריון. צמחי המרפא לצורך הטיפול הזה, הם בעלי יכולות של סגולה, חיזוק וריפוי והמערכת הכוללת מגיבה ומניבה סיפורי הצלחה אחרי טיפול סיני אלטרנטיבי בבעיות פריון.

הצמחים עוזרים למטופל להגיע לאיזון אנרגטי, ומהווים חלק חשוב מהטיפול הסיני בפוריות. בעיות פוריות, נובעות ברובן מבעיות הורמונליות או חסימות פיזיות של הביצית או הזרע ולכן, צמחי המרפא עשויים לחזק את רירית הרחם, לשפר את איכות הזרע, הביציות, זרימת הדם בגוף, כאשר לכל אלה יחד יש השפעה על הצלחה של פריון.

אבחון של בעיות פוריות בקרב נשים וגברים כאחד מגלה כי פעמים רבות מקור הבעיה הוא בתזונה לקויה, שימוש בסמים ואלכוהול, וחוסר איזון הורמונלי בגוף.

דיקור סיני בשילוב עם צמחי מרפא יעזור להחזיר את האיזון של הגוף ולמגר את בעיות הפוריות, לתרום להצלחה אצל מטופלות החוות תסכול ואכזבה, והטיפול הסיני האלטרנטיבי בשיטות שונות, עשוי להיות התשובה הנכונה להצלחת הפריון.