דיקור סיני והכניסה להריון

דיקור סיני והכניסה להריון 2018-06-22T07:05:52+00:00

בעיות בפוריות האישה

בעיות פוריות הן בין הבעיות המתסכלות ביותר בקרב נשים וגברים. חלומם של זוגות רבים להביא ילד לעולם, עלול להפוך לתהליך קשה ומסתכל, כאשר מתגלות בעיות וחוסר יכולת להרות. ההגדרה של בעיות פוריות נכונה לגבי כל זוג, שלא מצליח ליצור הריון אחרי שנה של קיום יחסי מין סדירים ללא אמצעי מניעה. לבעיה של חוסר יכולת להרות, מתווספים באופן טבעי במהלך הניסיונות הכושלים גם היבטים נפשיים כמו: אכזבה, צער, כעס ועוד. הרצון להביא ילד לעולם הוא כל כך טבעי, וכאשר מתגלות בעיות- הן עלולות לשבש לחלוטין את סדר החיים אצל זוגות רבים המתוודעים לבעיה חדשה ומפתיעה שהם לא ידעו על קיומה.

הרפואה המערבית ובעיות פוריות

הרפואה המערבית תופסת את בעיות הפוריות במונחים של “הסבר מדעי” על ביוץ בלתי סדיר, גיל האישה, חצוצרות חסומות או פגועות, תסמונת אנדומטריוזיס, בעיות במבנה הרחם, איכות ירודה של ביצית או זרע ועוד. זהו תחום שיש בו הרבה ניסוי וטעייה. יש כל מיני גישות טיפוליות. חלקן של הנשים מצליחות להרות וחלקן לא.

בעיות פוריות עפ”י הרפואה הסינית

הרפואה הסינית רואה בעיות פוריות כתוצר של חוסר איזון אנרגטי בגוף. כאשר יש הפרעות בזרימה ובאיזון של הגוף והנפש, עלולות להיווצר גם בעיות של פוריות. ההפרעות הללו עלולות להיות: חום, קור, חום, רוח, יובש ולחות והמטפל הסיני יפעל לסלקן על מנת לטפל ולרפא בעיות רפואיות רבות. המטפל הסיני יעשה ראשית אבחון של הבעיה באמצעות בדיקת הדופק והלשון, שיסייעו לי בבדיקת רמות הצ’י (האנרגיה) של המטופלת. פעמים רבות יתגלה כי מקורן של בעיות הפריון, בחוסר איזון או חסימה אנרגטית וכן הפרת האיזון באיברים הפנימיים.
כמו הרפואה המערבית, גם הרפואה הסינית מתייחסת לגיל האישה כפרמטר חשוב בתחום של פוריות. ככל שאישה מתבגרת, רמת הפוריות שלה יורדת ויש על כך קונצנזוס. גם לאיברים הפנימיים עפ”י הרפואה הסינית העתיקה, יש קשר לבריאות פוריות האישה כמו למשל: בעיה בכליות, רמת אנרגיה נמוכה המשבשת את פעילות השחלות והרחם. הכבד אחראי על בריאות רירית הרחם ועל זרימת דם תקינה אליו. טחול עלול לצבור פסולת, ובכך לעכב הריון. מצבה הנפשי של האישה קרי- הלב עלול להיות מחסום לפוריות. כאשר הוא אינו טעון באנרגיה נכונה ומלאה- עלולה להיגרם בעיית פריון.

הטיפול הסיני בבעיות של פריון

הגישה ההוליסטית ותפיסת הגוף כמכלול של קיום אנרגיית צ’י ואיזון, הוא המפתח לטיפול בבעיות של פריון, ואת זה יעשה המטפל הסיני בכלים העומדים לרשותו כמו שימוש בצמחי מרפא ייעודיים לבעיה וכן בדיקור סיני. ככלל- הרבה פעמים גם הרפואה המערבית מצביעה על לחץ נפשי כעל גורם מעכב פוריות, ולכן טיפול סיני הוא בהחלט תשובה מושלמת לסילוק רעלים, כעס, תחושות שליליות ועוד, הנובעות גם במקרה של בעיות פוריות מהרגשות השליליים הנלווים לטיפולי פריון לא מוצלחים. הדבר הראשון הוא להשיג שלמות, איזון ושלווה ומכאן ואילך, הכול בידיו של המטפל הסיני.