טיפול באטופיק דרמטיטיס

טיפול באטופיק דרמטיטיס 2018-07-22T10:26:04+00:00

אטופיק דרמטיטיס

אטופיק דרמטיטיס, ידועה גם כדלקת עור אטופית, אסטמה או אקזמה של העור. מדובר במחלת עור הנפוצה בעיקר בילדות, אך לעתים ממשיכה להופיע בגילאים בוגרים יותר והופכת למחלה כרונית שהופכת קשה פחות ופחות במהלך השנים.

מחלת העור הזו גורמת ליובש בעור, גירויים וגירודים בעור בעיקר באזור הברכיים הפנימיות, פנים הזרוע, עור הפנים והגב. זוהי מחלה מטרידה הפוגעת ברמת החיים של החולה, וגורמת לתסמינים מטרידים ומציקים. המחלה קשורה לאלרגיות, כאשר ילדים להורים בעלי אסתמה או נטייה לאלרגיות לוקים בה בשיעור גבוה יותר.

כיצד רופאים מטפלים באטופיק דרמטיטיס?

ברפואה המערבית נהוג להשתמש בטיפול מונע הכולל המלצה על לבישת בגדים אנטי-אלרגניים שאמורים להפחית את כמות הגירוי שנגרם לעור, שימוש בקרמים רפואיים העוזרים זמנית לשמור על לחות אידאלית בעור. כמו כן מומלץ ללבוש בגדים “נושמים” למשל מכותנה.

כשמצב המטופל חמור יותר, ברפואה המערבית ייעשה שימוש במשחות רפואיות המכילות קורטיזון. הרפואה המערבית רואה קשר בין מצב נפשי לקוי, כגון לחץ נפשי, דיכאון וחרדה לבין המחלה, ולכן גם היא ממליצה על רפואה אלטרנטיבית בכלל ורפואה סינית בפרט בטיפול במחלה.

אטופיק דרמטיסיס ברפואה הסינית

על פי הרפואה הסינית, קיימים בגוף שלנו אנרגיות היין והיאנג. היין נחשב לשקט, לזה שגורם להתפתחות, והיאנג הוא זה שפועל, ומפיח חיים. בדרך כלל היאנג דומיננטי בעיקר ביום, והיין דומיננטי בלילה. הרפואה הסינית רואה אסטמה של העור כמצב שבו ישנו עודף של אנרגיית היאנג. זוהי אנרגיה חמה, וכשנוצר עודף שלה היא גורמת להתייבשות העור, לחום פנימי המנסה לפרוץ החוצה, ולכן הוא מחמם את העור ומייבש אותו וכך גורם לאטופיק דרמטיטיס.

ברפואה הסינית, ישתמש המטפל הסיני בטכניקות דיקור עתיקות שבהן הוא מחדיר מחטים מיוחדות לנקודות מסוימות על המרידיאנים. אלה הם מסלולי האנרגיה העוברים כערוצים בכל הגוף.

בעזרת דיקור בנקודות שונות עליהם אפשר לסלק הפרעות חיצוניות : חום, קור, יובש ולחות.

במקרה של אטופיק דרמטיטיס המטפל הסיני יעשה דיקור בנקודות העשויות להשיב לעור את הלחות שלו וכן בנקודות מקררות.

ברפואה סינית גורסים כי אסטמה של העור נגרמת עקב חוסר איזון אנרגטי, לכן המטפל ינסה לפזר את האנרגיה העודפת שהצטברה, ולהחזיר את הגוף לאיזון האנרגטי הטבעי שלו.

עוד בנושא:

מה זה אטופיק דרמטיטיס?

מה זה אנדומטריוזיס?

צמחי מרפא ותזונה

מטפל סיני, ישתמש גם בצמחי מרפא סיניים עתיקים, שיש להם סגולות קירור ולחות אשר עוזרות למטופל להילחם ביובש העור והגרד הבלתי פוסק. כמו כן, מומלצים שינויי תזונה כדי להשלים את מעגל הריפוי הטבעי. .

הרפואה הסינית מטפלת במחלות, בדרכים אשר משתלבות עם אורח החיים שלנו באופן טבעי. השיטות העתיקות מחזירות לגוף את מה שהוא מאבד, ולכן הטיפול הוא בריא ומאוזן. כמו כן מטפל סיני, נותן למטופל כלים להתמודד עם הבעיה הבריאותית לטווח ארוך והרבה פעמים מדובר בתהליך שלם של מעגל ריפוי ולא ב”כיבוי שריפות”. כאשר מדובר במחלה כרונית, יש ליצור אורח חיים המוביל לריפוי וגם למניעה.