טיפול באנדומטריוזיס

טיפול באנדומטריוזיס 2018-07-29T21:14:19+00:00

רוב הנשים שמעו את המילה אנדומטריוזיס מספר פעמים בחייהן, אך סביר להניח שאם לא חלית את או מישהי בסביבתך במחלה זו, לא תדעי במה מדובר. אם כך, מדובר במחלה שמופיעה אצל 5-10% בנשים בלבד. היא פורצת כאשר רירית הרחם, “גולשת” מחוץ לרחם ומתמקמת על איברים אחרים כמו: איברי המין, שלפוחית השתן, פי הטבעת וכדומה. זוהי מחלה לא נעימה בכלל, ויש לה פתרונות ברפואה הסינית העתיקה.

אנדומטריוזיס תסמינים

למחלת אנדומטריוזיס, יש תסמינים קשים שקשה מאוד לחיות אתם, ולכן היא עלולה לפגוע מאוד באיכות החיים. הנה כמה מהם.

1. כאבים חריגים בזמן המחזור – אם את חווה כאבים חוזרים ונשנים בזמן המחזור החודשי שלך, יכול להיות שאת לוקה באנדומטריוזיס. הכאבים עלולים להופיע בגב

בבטן או באגן.

2. כאבים בזמן יחסי מין – תסמין נפוץ הוא כאבים חזקים בזמן קיום יחסי המין.

3. חוסר פריון – מחלת האנדומטריוזיס עלולה לגרום לאי פוריות אצל נשים.

שיעור הנשים הסובלות מאי פוריות בשל המחלה עומד על כ – 30 אחוזים!

4. דלקתיות וכאבים בשלפוחית השתן – דלקות חוזרות בשלפוחית השתן.

זו תסמין נפוץ אצל הלוקות במחלה.

5. בעיות עיכול – עצירות ושלשולים.

רפואה סינית ואנדומטריוזיס

הרפואה הסינית המסורתית יודעת לטפל בצורה אפקטיבית מאוד באנדומטריוזיס. יש שימוש בשיטות עתיקות כמו דיקור סיני, עיסוי רפואי ממוקד וצמחי מרפא. המטפל הסיני מאבחן את המחלה בעזרת בדיקה של איברים שונים של המטופלת – הלשון, הדופק, רגישות של אזורים בגוף ובניית “פרופיל” של המטופלת בעזרת אפיון אופי החיים שלה.

המטפל ינסה לאבחן את שורש האנדומטריוזיס, וכזה שמקורו בחוסר איזון אנרגטי יטופל בהשבת האיזון האנרגטי הנדרש.

הרפואה הסינית העתיקה מאמינה כי בגוף אצורה אנרגיית צ’י שבעצם מניעה את התהליכים בגוף שלנו, ובין היתר גם את זרימת הדם. כאשר נוצר חוסר איזון באנרגיה בגוף, המטפל משתמש בדיקור נקודות מסוימות שעל מסלולי האנרגיה בגוף הנקראים מרידיאנים, על מנת לסלק הפרעות כמו קור ברחם או חסימה אנרגטית שגורמת לחוסר זרימת דם לאיברי הרבייה.

המטפל משתמש בצמחי מרפא סיניים בעלי סגולות שונות על פי הצורך – יש צמחים שמחממים ויש צמחים שמקררים, יש צמחים שמייבשים וכאלה שמלחלחים.

למטופלת יותאם טיפול בצמחי המרפא המתאימים על מנת לטפל בשורש הבעיה.

לקריאה נוספת:

דיקור סיני ופוריות האישה

טיפול בלחץ נפשי

עקרונות הטיפול הסיני

הטיפול הסיני הוא בדרך כלל טבעי, ומנסה למצוא את מקור הבעיה ולא לטפל רק בתוצאה. בדרך זו מתבצע טיפול “שורש” אשר עשוי למנוע הישנות של מחלה בעתיד וכן ניתן טיפול שהוא חלק מאורח חיים מניעתי כמו שינויי תזונה, אימוץ. הרגלי חיים בריאים ועוד. לכל מטפל סיני יש את האג’נדה המקצועית שלו שכוללת בדרך כלל: דיקור סיני, שימוש בצמחי מרפא, אימוץ. הרגלי חיים חדשים הכוללים שיטות למניעת לחץ “והאטת” הסטרס של מרוץ החיים שהוא, כך מאמינה הרפואה הסינית, האוייב מספר אחד של גוף האדם.