טיפול במעי רגיז

טיפול במעי רגיז 2018-07-22T10:49:58+00:00

אין מי שלא מכיר את תסמונת המעי הרגיז ” אשר כשמה כן היא, לא נותנת מנוחה.

מדובר בבעיה רפואית נפוצה מאוד, אשר שיעור הלוקים בה הוא כ- 15-20% מהאוכלוסייה. היא נפוצה בעיקר בגילאי העשרה ושנות ה – 20. כמות הנשים הסובלות מהתופעה הזו כפולה מכמות הגברים, ולעיתים קרובות הכאב ואי הנוחות שלהן גדולים יותר.

מדובר בתסמונת בעייתית מאוד משתי סיבות :

1. תסמיני המחלה לא נעימים בכלל וגורמים לאי נוחות משוועת. ביניהם יש לכלול: שלשולים, עצירות, כאבי בטן קשים, נפיחות בבטן, התכווצויות, גזים ובמקרים חמורים יותר אף טעם משונה בפה, הקאות ובחילות. מי שאי פעם חווה כאבי בטן קשים ובעיות מסוג זה יודע שמדובר בתופעות שבכוחן להשפיע לרעה על רמת החיים שלנו בצורה דרסטית.

2. הלוקים בתסמונת מלאי תסכול, לרפואה הקונבנציונלית אין תשובה ברורה מה גורם למחלה הזו. מדובר בבעיה רפואית עלומה, שאין תשובה חד משמעית לסיבה שבגינה נגרמת התסמונת, וכמו כן הטיפול הוא בעיקר ניסוי וטעייה.

המרכיב הפיזי במעי הרגיז

על פי הרפואה המערבית, יש מרכיב פיזי ונפשי בתסמונת המעי הרגיז. ברפואה הסינית גורסים, כי מצב רפואי שכזה נגרם עקב חוסר איזון אנרגטי בגוף, חוסר אנרגיות בכבד, בטחול, במעי, או בכליות.

כשפונים למטפל בעקבות מעי רגיז טיפול סיני נעשה בעזרת ניסיון להחזיר את הגוף למצב של זרימה אנרגטית חופשית בגוף וסילוק חסימות של המרידיאנים, שהם מסלולי האנרגיה בגוף שלנו וכמובן אנרגיית הצ’י (החיים) שהיא זו שמניעה את תהליכי הגוף.

על המרידיאנים, נמצאים נקודות דיקור ייחודיות רבות אשר אותן המטפל ברפואה הסינית לומד, ודרכן הוא מצליח להחזיר אנרגיה לאיברים הלוקים בחסר ומסלק חסימות אנרגטיות.

המטפל מסלק הפרעות חיצוניות אשר מפריעות לזרימת האנרגיה וכמו כן גם זרימה חופשית של הדם בגוף.

הרפואה הסינית עושה שימוש נרחב בצמחי מרפא סיניים מיוחדים אשר עוזרים להתגבר על בעיות רפואיות רבות באופן טבעי לגמרי, זאת על ידי החזרת הגוף לאיזון הטבעי.

לקריאה נוספת:

איך לבחור מדקר סיני?

דיקור סיני לטיפול בכאבי גב

המרכיב הנפשי במעי הרגיז

הרפואה המערבית מיישרת קו עם הרפואה הסינית, וגורסת גם היא כי תופעה של מעי רגיז קשורה גם למצבים נפשיים. האנטומיה של הגוף מראה לנו כי קיימים תאי עצב רבים במעי וכן גם נוירונים רבים. הרפואה הסינית מאמינה כבר אלפי שנים, כי מקורו של מעי רגיז הוא במצב רגשי-נפשי. לפיכך הטיפול יתרכז בטכניקות דיקור עתיקות על מנת לשפר את האיזון האנרגטי של המטופל ולהרגיע את הגוף.

המטפל הסיני, גם ינחה את המטופל לשינויים קבועים ובריאים באורח החיים, על מנת ליצור מצב של איזון נפשי שבהחלט יכול להקל על בעיית המעי הרגיז.

רופאים קונבנציונאלים מכל העולם כבר ממליצים – כשמדובר על תסמונת מעי רגיז טיפול סיני הוא הפתרון!