טיפול טבעי בקרוהן

טיפול טבעי בקרוהן 2018-07-29T21:22:20+00:00

קרוהן היא מחלת מעי דלקתית בדרגות חומרה שונות, אשר הסיבות להיווצרותה אינן ידועות. מה שברור הוא שקיים תהליך דלקתי. זה מופיע בחלקים שונים של המעי וכל פעם במקום אחר. זוהי מחלה קשה ולרוב היא מופיעה בקרב גילאי 15-30 ו – 60-80.

המחלה נפוצה יותר בישראל מהסיבה שהיא נפוצה יותר בקרב יהודים, ובייחוד בקרב יהודים אשכנזיים. היא גם שכיחה יותר בקרב גברים, ועלולה לעבור בגנים לעתים קרובות.

אצל חולי קרוהן טיפול טבעי יכול להיות אפקטיבי מאוד, ויש לכך הסבר. מחקרים רבים מראים קשר בין הדיאטה הנהוגה במערב, הכוללת מאכלים רבים רווי סוכרים ומזון מעובד לבין המחלה.

קרוהן תסמינים

משום שהמחלה מופיעה בחלקים שונים במעי, והפגיעה שלה אינדבידואלית, התסמינים שלה יהיו שונים מחולה לחולה. אבל באופן כללי יש כמה אפיונים משותפים לכולם: היצרות של אזורים שונים במערכת העיכול, חיבורים לא תקינים בין האיברים הפנימיים במערכת העיכול וזאת משום הנזק שגורמת הדלקת לשכבות בדופן המעי. למשל, יכול להיגרם נזק לחיבור בין המעי הגס והמעי הדק, או בין שלפוחית השתן ומערכת העיכול.

לקריאה נוספת:

טיפול באנדומטריוזיס

טיפול באטופיק דרמטיטיס

תסמיני המעי הרגיז

תסמינים נפוצים למחלת הקרוהן :

• פגיעה בפי הטבעת – אצל כ – 30% לערך מהחולים בקרוהן יש פגיעה באזור הרקטום. זה עלול להתבטא בכיסי מוגלה או סדקים בעור הרגיש באזור.

• כיבים בפה – אצל חלק יחסית קטן מהחולים מופיעים כיבים בפה, כאשר יש פגיעה בחלקים העליונים של מערכת העיכול: הפה, הוושט, התריסריון והקיבה.

• כאבי בטן קשים – דלקת הקרוהן בבטן, גורמת לכאבי בטן חמורים וחריפים במיוחד.

הכאבים נוצרים מכיסי מוגלה שמופיעים בחלל הבטן ומלווים בדרך כלל בחום גבוה.

• שלשולים, חום וכאבי בטן – אצל רוב חולי הקרוהן יש דלקת במעי הדק. פגיעה זו גורמת לשלשולים, חום וכאבי בטן ולספיגה פגומה של חומרים חיוניים לגוף כמו ויטמינים שונים וסידן.

במה הרפואה הסינית עוזרת נגד קרוהן?

על פי הרפואה הסינית, מחלת הקרוהן נגרמת עקב הפרעות חיצוניות, אשר חוסמות או בולמות זרימת אנרגיה תקינה בגופנו. הפרעות אלה נוצרות בדרך כלל עקב תזונה לא בריאה וכן חום או לחות. כך נוצר חוסר איזון אנרגטי במעי, הגורם להיחלשות מערכת העיכול. גם

הרפואה המערבית ממליצה לא פעם לחולי קרוהן טיפול טבעי הכולל דיקור סיני ושימוש בצמחי מרפא.

הדיקור הסיני נעשה בעזרת מחטים מיוחדות המוחדרות לנקודות מסוימות בגוף אשר גורמות לסילוק ההפרעות החיצוניות ולשחרור החסימות האנרגטיות. כמו כן, נעשה שימוש נרחב בצמחי מרפא בעלי סגולות רפואיות ובשינוי של התזונה ואורח החיים אשר עוזרים להפחית רמות לחץ ותורמים למערכת עיכול בריאה יותר.