מהם תסמיני גיל המעבר?

מהם תסמיני גיל המעבר? 2018-05-09T09:15:55+00:00

מהם תסמיני גיל המעבר?

במשך שנים רבות, נטלו נשים בתקופת המעבר תרופות הורמונאליות כדי להתמודד עם תופעות הגיל. בשנת 2002 הזדעזע עולם הרפואה כאשר פורסמו מחקרים שהוכיחו את הקשר בין נטילת הורמונים לבין התפתחות של חוליים כמו סרטן השד, בעיות בשלפוחית השתן, שבץ, קרישי דם וכן דמנציה ומאז החלו רוב הנשים לטפל בתסמיני גיל המעבר בטיפולים טבעיים.

גיל המעבר “מעביר” את גוף האישה סדרה של שינויים גדולים, תופעות ותחושות לא מוכרות, בלתי נוחות בהיבטים שונים תפקודיים ונפשיים. יש נשים שחוות גלי חום, בריחת סידן, קשיי שינה,  נשירת שיער, דליפת שתן, כאבי ראש, השמנה וכן יובש בנרתיק.

הסיבה לכך נעוצה בשינויים ההורמונאליים, יש ירידה בייצור ההורמונים אסטרוגן ופרוגרסטרון. בעקבות כך נפסק המחזור החודשי  ומתרחשת מנפאוזה Menopause. הפסקת המחזור החודשי גורמת לשלל תופעות כמו גלי חום, הזעה, נשירת שיער ועוד. למעלה מ-50% מהנשים סובלות מגלי חום בתקופה זו. גלי החום הללו מופיעים באופן פתאומי, גורמים להזעה מוגברת ולעתים אף לפריחה. אין ספק כי תופעות גיל המעבר ראויות להתייחסות ולפתרונות המוצעים ברפואה האלטרנטיבית.

גיל המעבר ברפואה הסינית

עפ”י הרפואה הסינית, גיל המעבר הוא שלב בו מתדלדלת אנרגיית היין (הנמצאת בכליות), ויש חוסר איזון בין היאנג (האנרגיה החמה) לבין היין (האנרגיה הקרהO. המחסור באסטרוגן גורם לאובדן עצם (אוסטופורוזיס) ונשים יחושו יובש כללי בגוף, לחץ דם גבוה, עצבנות ואי שקט, דלקות בדרכי השתן, שלפוחית רגיזה ועוד. גם רקמות הגוף מכילות אסטרוגן ועם הירידה שלו בגוף, מתרחש גם בהן שינוי. הפסקת הנשים בשימוש בהורמונים חלופיים כפי שהיה מקובל, התבררה כאמור כסיכון ממשי ולכן כולן פונות לטיפול טבעי.

במהלך אותה תקופה של אובדן היין, מאבדות הנשים גם צ’י ולכן פורמולות טבעיות מתייחסות גם לחיזוק היין וגם לשמירה על הצ’י. טיפול בצמחי מרפא יעודים עשוי להשיג את המטרות הללו, בשילוב שיטות נוספות של רפואה אלטרנטיבית. תפקידו של המטפל הסיני, זה להשתמש בטכניקות ושיטות של רפואה אלטרנטיבית אשר יוכלו להחזיר את האיזון לגוף כמו דיקור, שימוש בצמחי מרפא ועוד.

דיקור לתופעות הגיל המעבר

נשים רבות בגיל המעבר פונות לקבלת טיפולי דיקור, שהוכחו כיעילים מאוד הן בהפחתת הסימפטומים של גיל המעבר והן בהפחתת התחושה הכללית. אחרי דיקור חשות הנשים אנרגיה מחודשת, הפחתה בגלי החום ובזיעת הלילה, שינה הרבה יותר טובה והפחתה משמעותית בחרדות.

חוסר האיזון בין היאנג (האנרגיה החמה) לבין היין (האנרגיה הקרה), מוציא את הגוף מאיזון וגורם לכל התופעות. הוא אחראי לסימפטומים כמו כאבים בגב התחתון, נשירת שיער, עייפות, מצבי רוח, היעדר תשוקה מינית ועוד. המטרה של המטפל הסיני, היא להחזיר את האיזון בין היאנג ליין שיחזיר את האיזון למערכות המשובשות.

ההצלחה בטיפול בדיקור בתופעות גיל המעבר, היא משום שהוא מותאם אישית לכל מטופלת, בהתאם לתופעות הפרטיות שלה. ההתאמה היא במשך הטיפול, נקודות הדיקור, עוצמה ועוד. לכל אישה, גם אם הסימפטומים דומים הגוף שלה והדיקור שמתאים לה. התאמה זו תתבצע גם בדיקור בשילוב צמחי מרפא שתפקידם הוא גם לסייע להשבת האיזון לגוף.

המלצה חשובה לנשים בגיל המעבר

טיפול בתסמיני גיל המעבר, אינו עניין לחובבים. אנא צרו קשר רק עם מטפל מוסמך אשר סיים לימודי רפואה סינית ואלטרנטיבית במוסד לימודים גבוה. מטפל שיש לו ותק, ניסיון, הבנה בתסמינים ולקוחות רבים בתחום. כך תוכלו להבטיח, כי תקבלו את הטיפול הסיני והאלטרנטיבי הכי יעיל, אשר יעזור לכן להתמודד עם התופעות הבלתי נעימות של גיל המעבר.