מעי רגיז

מעי רגיז 2018-05-09T09:17:13+00:00

מעי רגיז

כ-15% מהאוכלוסייה יסבלו מתסמונת המעי הרגיז, ויותר נשים מגברים.  אין עדיין הסכמה רפואית ממה נגרמת התסמונת ומה המקור שלה ויש גרסאות שונות. יש המייחסים זאת לגורם גנטי, לרגישות או לפאסיביות יתר של מערכת העיכול וגם הטיפול משתנה מאדם לאדם בהתאם לסימפטומים.

בין הסובלים ממעי רגיז  יש שיתלוננו על עצירות או שלשול, גזים, נפיחות, כאבי בטן, בחילות והקאות, צואה רירית ועד לדימום רקטלי ואיבוד משקל. אבל מה שברור הוא,  ש”יציאות” גורמות להקלה בכאבים ולשחרור של נפיחות, גזים ושאר סימפטומים.

מומחים בתחום טוענים כי מדובר בשני קצוות מנוגדים של תהליך עיכול. רגישות יתר או בפאסיביות יתר. תהליך העיכול עלול להיות מהיר, כואב  ומלווה בנפיחות, גזים, כאבי בטן ושלשול, או איטי וממושך, עם יציאות קשות מאוד כולל כל הסימפטומים הנוספים. יש הקושרים את המעי הרגיז לליקוי במערכת העצבים מעין “קצר” בין הפקודה לעיכול והמעי.

רפואה סינית ותסמונת המעי רגיז

ברפואה הסינית הסיבה למעי רגיז היא נפשית וגם גופנית, לכן יש לאזן את המערכות בגוף ובנפש. עפ”י הרפואה הסינית תפקיד הכבד הוא להזרים אנרגיה ודם לגוף, כאשר הטחול הוא האיבר שיכול להיפגע מפעילות לא תקינה ומאידך זה מה שעלול להוביל לתסמונת המעי הרגיז.

ידוע כי מאכלים מסוימים כמו שעועית, כרוב, שומנים, שוקולד, חלב, פירות ואף לחץ נפשי, עלולים לגרום לבעיות עיכול ואף להחריף למעי רגיז. כלומר- יש רגישות גבוהה גם למיני מזון בריאים כמו למשל פירות. אדם הסובל ממעי רגיז, נתקף בכאבי בטן ובסימפטומים השונים בכל פעם שהגוף שלו מעכל מזון. רפואה סינית תטפל במעי רגיז בצמחי מרפא סיניים, דיקור סיני ותזונה נכונה. יש גם המלצות על תרגול צ’י קונג, יוגה ומדיטציה.

ההמלצות הן גם בשינוי התזונה. מומלץ להפריד חלבונים ופחמימות, לאכול מספר ארוחות קטנות ביום. לשלול מוצרים “מרגיזים” בשיטת האלמינציה ולבחון איך הגוף מגיב.

טיפול סיני במצבי סטרס וכאב- מעי רגיז

הגוף הוא תעלומה ובמקרה של מעי רגיז זה ממש כך. אנשים מתלוננים על כאבי בטן, נפיחות, גזים, יציאות רכות מדי, קשות מדי, התכווצויות ועד למצב של חוסר תפקוד ממש והרפואה עומדת נואשת ובעצם “מכבה שריפות” אבל לא באמת מטפלת במקור של הבעיה, אלא בסימפטומים.

ברפואה הסינית הגישה היא לגמרי הפוכה, הולכים אל המקור, אל הגורם ובכך בעצם מונעים את הסימפטומים. האמונה היא כי חוסר איזון פנימי או נפשי, גורם את כל התחלואים וראשית מטפלים בזה.

אם אתם רוצים לפנות למטפל אלטרנטיבי המעניק טיפול סיני למגוון הבעיות של מעי רגיז, הקפידו לבחור איש מקצוע מוסמך, בעל ניסיון ועדיף כזה שעבר התמחות בקליניקה בסין.

.