מה זה אנדומטריוזיס?

מה זה אנדומטריוזיס? 2018-07-29T21:16:58+00:00

אנדומטריוזיס הנה מחלה גינקולוגית, שבה התאים של רירית הרחם “נודדים” מחוצה לה ונספגים במקומות שונים בגוף. הסימפטומים משתנים מאישה לאישה, מתאפיינים בעיקר בכאבים ומופיעים בעיקר בזמן הביוץ והמחזור החודשי.

האזורים השכיחים ל”נדידת התאים” הם איברי המין והאגן, ולעתים אף שלפוחית השתן, המעי או הרקטום. תסמיני האנדומטריוזיס אינם נעימים, ובדרך כלל יופיעו כאבי גב קשים בסמוך ובזמן למחזור החודשי, כאבים בזמן יחסי מין, בחילות והקאות ועוד. סיבוך ידוע של אנדומטריוזיס, הוא אי פריון.

טיפול סיני באנדומטריוזיס

הרפואה הסינית מאבחנת אנדומטריוזיס בצורה שונה לחלוטין מהרפואה המערבית. זו, תבצע בדיקה פולשנית של האיברים הסמוכים לרחם כי לאתר את התאים, בעוד שברפואה הסינית, יתבצע איסוף מידע ואבחון בצורה שונה.

אבחון וטיפול באנדומטריוזיס עפ”י התורה הסינית, מתבצע בעזרת בדיקה של הדופק, בדיקה של הלשון, בדיקת רגישות באזורים מסוימים בגוף, ותשאול המטופלים. יש תפיסה כי הכאבים מקורם בחוסר זרימה של אנרגיה ודם בגוף לבין כאבים. מדובר באותה אנרגיית צ’י שכל שיבוש שלה יוצר בעיה פיזית בגוף.

כאשר יש בעיה רפואית מסוימת, מקורה בחסימה אנרגטית או חוסר איזון של האלמנטים בגוף, שהם עץ, אדמה, מתכת, מים ואש. חסימה של הדם או האנרגיה היא תוצאה של הפרעות חיצונית, שהן : לחות, יובש, קור, חום ורוח. בדיקור סיני ייפתחו מסלולי המרידיאנים בגוף, בהם זורמת אנרגיית הצ’י, המניעה תהליכים פיזיים כמו זרימת דם.

שחרור חסימה אנרגטית

אנדומטריוזיס הוא מצב של חסימה אנרגטית, ובעזרת דיקור סיני, ניתן לשחרר את החסימה הזו. יש כל מיני סיבות לקיומה של מחלת אנדומטריוזיס, והמטפל הסיני ינקוט בגישה שונה בטיפול ספציפי. באנדומטריוזיס שמקורו בהפרעת קור ברחם, ישתמש המטפל הסיני בדקור ובצמחי מרפא סיניים מחממים על מנת לחמם את האזור. באנדומטריוזיס הנגרם בשל חוסר איזון או חוסר אנרגטי, המטפל ישתמש בדיקור סיני בנקודה שאחראית לזרימת האנרגיה בכליות ובצמחי מרפא המעודדים זרימת דם ואנרגיה.

אופי הטיפול של הרפואה המערבית בטיפול באנדומטריוזיס, הוא הקלה בסימפטומים ולא ריפוי של מקור המחלה כפי שנוקטת הרפואה הסינית עתיקת היומין. הטיפול הסיני במחלה זו התגלה כיעיל מאוד ואף בעל אחוזי הצלחה מוכחים.

צמחי מרפא במקום ניתוח

הרפואה המערבית שולפת את איזמל המנתחים ואת התרופות משככות הכאבים במהירות שיא. בגישה של הרפואה הסינית, אין דבר ללא עוד דבר שמוביל לעוד דבר, והגישה היא הוליסטית ומביטה על מכלול הגוף, האנרגיה והחיות שבו. אין התייחסות ספציפית אלא ראייה כללית על מה שמתרחש בגוף מבחינת תזונה, נפש, גוף ועוד. לכן ההצלחה הגדולה בטיפול במחלת האנדומטריוזיס היא דווקא בטיפולים סיניים, אשר מביאים את האיברים הפנימיים לאיזון ומונעים קיומן של הפרעות, חסימות ובמקרה הזה “נדידה של תאים מחוץ לרחם”.